Poznámky z gynekologie

Tyto poznámky z gynekologie jsem napsal po docela dlouhé době, kdy jsem na  žádném předmětu poznámky nepsal. Až gynekologie se stala vyjímkou a jsem za to zpětně rád.

Chirurgie

Stručné poznámky ze státnice z chirurgie na 1. LF UK jako popis a průběh jednotlivých stáží, vhodné materiály k přípravě a pár malých rad, které pomůžou.

Utrpení nemocných pacientů

Tento článek na téma „Utrpení nemocných pacientů“ vznikl před několika lety v rámci předmětu Etika a psychologie na 1.LF UK. Za poskytnutí a možnost jeho uveřejnění děkuji autorovi.

Vypracované otázky z patologie

Langenbeckovo vypracované otázky z patologie jsou doslova pojmem v mnoha předmětech. Já jsem asi ze všech nejvíce využil otázky na patologii, které sem nyní vkládám. Dovolil jsem si do jeho díla mírně zasáhnout a revidovat ho pro potřeby studenta 3. ročníku v roce 2009. Některé vypracované otázky byly doplněny o poznámky ze seminářů s dr. […]

Započtový test z endokrinologie

Zápočtový test z endokrinologie od kolegů z 1.LF. Doporučuji použít pro představu toho, co a v jaké hloubce je potřeba se naučit. Jak vidno není tovůbec těžký test, ale je dobré vědet na co se zaměřit podrobněji. Dostupné jsou  dvě promícháné verze -5 a -6. Za správné odpovědi neručím 🙂 Zápočtový test z endokrinologie  

Trávicí soustava

Trávicí soustava a mikroskopické preparáty jednotlivých tkání vhodné jako pomůcka při studiu. V závorce případně uvedeno použité barvení (pokud ne, je použité barvení základní – HE).

Vývoj krve

Vývoj krve a mikroskopické preparáty jeho jednotlivých elementů vhodné jako pomůcka při studiu. V závorce případně uvedeno použité barvení (pokud ne, je použité barvení základní – HE).

Mužský pohlavní systém

Mužský pohlavní systém a mikroskopické preparáty z jeho tkání vhodné jako pomůcka při studiu. V závorce případně uvedeno použité barvení (pokud ne, je použíté barvení základní – HE).

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek